Výběr podlahy do kuchyně

Na podlahu v kuchyni jsou kladeny poměrně vysoké nároky. Ostatně při výběru podlahy do každé místnosti v domě je potřeba zvážit, jaké vlastnosti od ní požadujeme. Dbáme nejen na estetické, ale také na funkční hledisko. V kuchyni je podlaha vystavena každodennímu provozu. Ten znamená nejen pohyb lidí po ní, ale i možnost různých nehod. Hrozí zde více než jinde ušpinění, polití, nebo pád těžkých či ostrých předmětů na zem.

 

Proto vybíráme pokud možno podlahu z vyšší zátěžové třídy, voděodolnou a snadno udržovatelnou v čistotě. Takové najdeme třeba mezi nabídkou podlah laminátových, vinylových, pvc nebo dlažby, ale i dřevěná podlaha zde může najít uplatnění. Mohlo by se zdát, že dřevo se do kuchyně na zem nehodí, opak je ale pravdou. I tento materiál zde může mít své místo. Musí jít ale o stabilní, pevně připevněnou podlahu s dobrou povrchovou úpravou. Může to být masiv i laminát. Navíc povrch takové podlahy jde zrenovovat, což je jedna z velkých předostí dřeva. U lamelové podlahy určitě nezapomeňte na impregnaci spár proti vodě.

Snadná údržba podlahy je klíčovou vlastností. Pokud se jí nechcete příliš zabývat, zvolte takovou podlahu, která je téměř bezúdržbová a stačí ji zamést nebo setřít hadrem. Mezi takové patří laminátové podlahy nebo lina, velmi vhodné jsou i dřevěné podlahy se speciální úpravou povrchu. Taková dřevěná podlaha je pak odolná vůči poškrábání, oděru a tvorbě skvrn. K takové úpravě se používají například akrylátové pryskyřice tvrzené pomocí UV světla. Aby podlaha neklouzala, je vhodné zvolit kartáčovaný povrch. Jde o mechanickou úpravu příjemnou jak pro vás, tak i pro vaše domácí mazlíčky.

Podlahy do kuchyně
Významným aspektem pro volbu kuchyňské podlahy je její tichost nebo hlučnost. Tichá podlaha zpříjemní bydlení a každodenní provoz domácnosti. Tlumí kroky i hluk při posouvání nábytku a nevrže. Přispěje k ní kvalitní fixace k podkladu. Určitě dbejte i na zdravotní nezávadnost, vybírejte výrobky certifikované, při jejichž výrobě je dbáno na ekologii. Podlahy s nejasným mohou být i zdraví škodlivé. To platí především u vinylu.

Pokud výběr nepodceníte, určitě budete s novou podlahou ve vaší kuchyni spokojeni a bude vám dobře sloužit dlouhá léta.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení