Jak správně zvolit podlahu pro podlahové topení

Nejvhodnější podlahová krytina pro podlahové vytápěníNejčastěji používané podlahové topení je buď vodní nebo elektrické. Na podlahové topení jsou vhodné:

  • vinylové podlahy,
  • laminátové podlahy,
  • dřevěné podlahy,
  • marmoleum,
  • linoleum,
  • a takřka veškeré povlakové krytiny včetně PVC.

Je však potřeba si správně se vybrat. Nevhodné podlahy se špatně natápí, mají vysoký tepelný odpor a mohou se přílišnou teplotou zničit.

Proto vždy vybírejte podlahu, která je na podlahové topení vhodná. Z výše jmenovaných podlah jsou ideální vinylové podlahy, marmoleum, linoleum pro svou vysokou tepelnou vodivost a vysokou tepelnou setrvačnost.

V případě dřevěných podlah Je potřeba zvolit správný typ. Totéž se týče i laminátových podlah. Obdobně je to i u ostatních z plovoucích podlah.

Je-li podlahu možné celoplošně přilepit, jedná se vždy o lepší variantu. Zvýšíte tak tepelnou vodivost a sníží se tepelný odpor použití elektrického podlahového topení.

Nejvhodnější podlaha pro podlahové topeníPlatí rovněž že vinylová podlaha, marmoleum a linoleum jsou nejvhodnější. Ale lze použít za určitých podmínek i podlahy dřevěné a laminátové.

Vždy je ale dobré poradit se s podlahářem ale i s výrobcem elektrického podlahového topení.

Na našich prodejnách vám vždy rádi poradíme a nebo nám můžete napsat,

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení