Jak sladit podlahu s nábytkem a interiérem celkově

Každá místnost je jiná, má svoje specifické využití i vybavení, a proto vyžaduje zařizování bytu a výběr podlahy individuální přístup. Měli byste brát v úvahu požadovaný výsledek, zohlednit nábytek a barevné prvky v interiéru.

Platí, že stejný odstín nábytku i podlahy působí fádně a nevkusně, vše pak splývá dohromady a výsledný efekt není pěkný. Pokud tato situace z nějakého důvodu nastane, můžeme mezi nábytek a podlahu vložit kusové koberce nebo koberec vcelku, a to v nějaké odlišné a kontrastní barvě. Čím více odstínů stejné barvy máme v interiéru, tím více hrozí místnostem monotónnost. Barvu podlahy proto volíme alespoň o dva odstíny světlejší, nebo naopak o hodně tmavší, než je náš nábytek. Světlá podlaha v kombinaci se světlými stěnami i nábytkem může za určitých situací vypadat dobře, záleží na zvolených odstínech, vznikne čistý a klidný dojem. Zároveň vše ale může působit poměrně mdle a nezáživně. Celek lze oživit doplňky kontrastních a tmavých barvách, a to z různých materiálů, jako je kov, dřevo nebo textil. Velmi dobře se kombinuje podlaha v neutrální barvě, jakou je například dub. Hodí se k ní jak nábytek z tmavého dřeva, tak i nábytek v bílé barvě.

Velmi oblíbené jsou dnes podlahy v šedém dekoru. Dodají prostoru moderní a elegantní nádech. Šedý vzor lze kombinovat s nábytkem a dekoracemi teplých barev. Tradiční hnědá podlaha v domě navodí pocit propojení s přírodou, domáckosti a bezpečí. Tmavší hnědé odstíny se hodí spíše do prostornějších místností a doporučujeme kombinovat je se světlejším nábytkem. Béžové a žluté podlahy interiér prosvětlí, jsou dobrou volbou do menších pokojů. Vhodný je k nim tmavý nábytek. Velmi světle béžové nebo bílé dekory podlah evokují pocit čistoty a jsou velmi moderní. Je možné kombinovat je s různými barvami interiérového zařízení. Teplým a harmonickým dojmem působí oranžové a červené odstíny podlah. Hodí se k nim především moderní tmavší nábytek.

Kromě sladění podlahy s nábytkem bychom se zároveň měli zaměřit i na její zkombinování se stěnami a stropem. Pouze pak bude celek vypadat podle našich představ. Výsledný efekt může potlačit některé nedostatky místnosti, pokud víme, jak na to.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení